25 yıl sonra ne olacak?

YAPAY ZEKA GELİŞTİKÇE BİZLERLE SIRADAN BİR İNSANMIŞ GİBİ KONUŞABİLEN ROBOTLAR ARTACAK. BUNLAR GÜNLÜK HAYATIN BİRER PARÇASI HALİNE GELECEK.


NANOTEKNOLOJİ SAYESİNDE BEYNİMİZİN KAPASİTESİ ARTACAK VE BİRÇOK BİLGİ YÜKLENEBİLECEK. MESELA BİR BİNAYA BAKTIĞIMIZDA GÖZÜMÜZÜN ÖNÜNE BU BİNAYLA İLGİLİ TÜM BİLGİLER GELECEK.


KLONLOMA SAYESİNDE FABRİKALARDA HAYVAN OLMADAN ET ÜRETİLECEK VE AÇLIK SORUNUNUN ÖNÜNE GEÇİLECEK.
NANOTEKNOLOJİ SAYESİNDE DÜNYADAKİ ENERJİ AÇIĞI KAPANACAK. BUGÜNKÜ BÜYÜK GÜNEŞ PANELLERİNİN YAPTIĞI İŞİ ÇOK DAHA UCUZA ÇALIŞAN VE KOLAYLIKLA KULLANILABİLEN MİNİ PANELLER YAPACAK.
FOTOĞRAFLAR, RESİMLER DİREKT OLARAK RETİNALARIMIZA KAYDEDİLECEK.


MASALARDA MODEM VEYA BİLGİSAYAR OLMAYACAK. DAHA 2010 YILINA GELMEDEN BU KALABALIKTAN KURTULACAĞIZ. ÖNCE DAHA KÜÇÜK CİHAZLAR SONRA BEYNE YERLEŞTİRİLEN CİPLER KULLANILACAK.


25 YIL SONRA NASIL BİR DÜNYADA YAŞAYACAĞIZ? GELECEKLE İLGİLİ TAHMİNLERİYLE ÜNLENEN BİLİM ADAMI RAYMOND KURZWEİL'E 25 YIL SONRASINA DAİR TAHMİNLERİ BÖYLE; VİRTUAL REALİTY (SANAL GERÇEK) ÇOK GELİŞECEK. 2008'E KADAR DÜNYANAN ÖBÜR UCUNDAKİ KİŞİLERLE AYNI MASADA OTURUR GİBİ TOPLANTI YAPABİLECEĞİZ.


Hiç yorum yok:

Dosyalar

9. kalkınma Planı.İş Planı.Kosgeb destekleri 1.Kosgeb destekleri 2.Kosgeb arge destekleri.Kosgeb Tekmerleri.Motivasyon.Hayaller.Tübitak teydeb destekleri.Oslo Klavuzu Işığında Yenilik.Frascati Klavuzu Işığında Ar-Ge.Problem Çözme Teknikleri.Proje Yönetimi.Toplam Kalite Yönetimi.Matriks Organizasyonlar.Fikri Mülkiyet Hakları.Marka nedir?.Marka başvurusu.Marka koruma.Bitki Islahçı Hakları.Patent Bilgisi.Verimlilk.6.çerçeve programı.Kobilerin 6.çerveve programına katılımı.6.çeçeve programında uluslararası işbirliği.
6.çerçeve programı projesi hazırlama .6.çerçeve programı projesi sunma ve değerlendirme.Finansal Analiz.Örnek Finansal Analiz.Finansal Başarısızlık.Sermaye Piyasası Kurumu.İnsan Kaynakları Yönetim Sistemi.AB'ye Özel sektörün intibakı.AB Çevre Müktesebatı.Stratejik Planlama.Bilgi Toplumu Stratejisi.Tarım Stratejileri.Kriz Yönetimi .EU Lobbying.Bilgi ekonomisinin reddettikleri.Teknokentler.Bilgi Ekonomisi.E-Ticaret'e Davet.TİKA Teknik Yardım Projeleri.Fikri Mülkiyet Hakları.Proje Yönetimi.Endüstriyel Tasarım Tescili.Tübitak Proje Destek Süreci.Pazar Araştırması ve Planlaması.Örgüt Yönetimi.Makale Yazma.Bilimsel Araştırma Teknikleri.


Yurtdışı Pazarları
Azerbaycan. Moğolistan. Türkmenistan. Kırgızistan. Kazakistan. Özbekistan. Ukrayna. Moldava. Romanya. Gürcistan. Makedonya. Bosna-Hersek.


Vizyon 2023 Teknolojik Öngörüleri
Strateji Belgesi. Üretim. Tasarım. Savunma Havacılık Uzay. Nano. Mekatronik. Malzeme. Enerji ve Çevre. Biyoloji ve Genetik. Bilişim.

Genel Bilgiler

FELSEFE
Dinler Tarihi.Atatürkçülük.
BİLİM
TOPLUM Dunya ekonomi tarihi.GIDA ÇEVRE SAĞLIK TARIM Bitki Islahı.MALZEME TEKNOLOJİ Nano Teknoloji.Bilgisayar Ağ Temelleri.ENERJİ TAŞIMACILIK UZAY Yıldızların İç Yapısı ve Evrimi.
SANAT
ROL MÜZİK EDEBİYAT YEMEK Denizlerimizdeki Balıklar.
SPOR
YAZ KIŞ MÜCADELE