Akbank, yenilikçi fikirleri işe dönüştürecek

Akbank Şirket Bankacılığı, yeni bir fikri olan, fikrini işe dönüştürmek ya da işini büyütmek isteyen girişimcilere yönelik, "İşe Dönüşen, İşi Büyüten Fikirler" adında yeni bir program başlattı.

Akbank'tan yapılan yazılı açıklamaya göre, girişimci ruha sahip her kişi ve kurumun katılabileceği programa, www.akbank.com adresinden 17 Haziran 2007 tarihine kadar isteyen herkes ücretsiz başvurabilecek.

Programla 25 kişiye Sabancı Üniversitesi bünyesinde eğitim verilecek. Programa Endeavor, Inovent ve KAGİDER destek sağlayacak.

Program, girişimcilere kurmak istedikleri işlerini nasıl tasarlayacakları, nasıl uygulayacakları ve yönetecekleri konularında eğitici ve yol gösterici bir rol üstlenecek.

İki ana bölümden oluşan programın ilk bölümünde girişimcilik, liderlik, pazarlama, maliyet muhasebesi, finans, hukuk, vergi gibi konularda dersler verilecek ve uygulamalı grup çalışmaları yapılacak. İkinci bölümde ise proje gruplarından seçilen en başarılı katılımcılara ücretsiz danışmanlık hizmeti verilecek.

Hiç yorum yok:

Dosyalar

9. kalkınma Planı.İş Planı.Kosgeb destekleri 1.Kosgeb destekleri 2.Kosgeb arge destekleri.Kosgeb Tekmerleri.Motivasyon.Hayaller.Tübitak teydeb destekleri.Oslo Klavuzu Işığında Yenilik.Frascati Klavuzu Işığında Ar-Ge.Problem Çözme Teknikleri.Proje Yönetimi.Toplam Kalite Yönetimi.Matriks Organizasyonlar.Fikri Mülkiyet Hakları.Marka nedir?.Marka başvurusu.Marka koruma.Bitki Islahçı Hakları.Patent Bilgisi.Verimlilk.6.çerçeve programı.Kobilerin 6.çerveve programına katılımı.6.çeçeve programında uluslararası işbirliği.
6.çerçeve programı projesi hazırlama .6.çerçeve programı projesi sunma ve değerlendirme.Finansal Analiz.Örnek Finansal Analiz.Finansal Başarısızlık.Sermaye Piyasası Kurumu.İnsan Kaynakları Yönetim Sistemi.AB'ye Özel sektörün intibakı.AB Çevre Müktesebatı.Stratejik Planlama.Bilgi Toplumu Stratejisi.Tarım Stratejileri.Kriz Yönetimi .EU Lobbying.Bilgi ekonomisinin reddettikleri.Teknokentler.Bilgi Ekonomisi.E-Ticaret'e Davet.TİKA Teknik Yardım Projeleri.Fikri Mülkiyet Hakları.Proje Yönetimi.Endüstriyel Tasarım Tescili.Tübitak Proje Destek Süreci.Pazar Araştırması ve Planlaması.Örgüt Yönetimi.Makale Yazma.Bilimsel Araştırma Teknikleri.


Yurtdışı Pazarları
Azerbaycan. Moğolistan. Türkmenistan. Kırgızistan. Kazakistan. Özbekistan. Ukrayna. Moldava. Romanya. Gürcistan. Makedonya. Bosna-Hersek.


Vizyon 2023 Teknolojik Öngörüleri
Strateji Belgesi. Üretim. Tasarım. Savunma Havacılık Uzay. Nano. Mekatronik. Malzeme. Enerji ve Çevre. Biyoloji ve Genetik. Bilişim.

Genel Bilgiler

FELSEFE
Dinler Tarihi.Atatürkçülük.
BİLİM
TOPLUM Dunya ekonomi tarihi.GIDA ÇEVRE SAĞLIK TARIM Bitki Islahı.MALZEME TEKNOLOJİ Nano Teknoloji.Bilgisayar Ağ Temelleri.ENERJİ TAŞIMACILIK UZAY Yıldızların İç Yapısı ve Evrimi.
SANAT
ROL MÜZİK EDEBİYAT YEMEK Denizlerimizdeki Balıklar.
SPOR
YAZ KIŞ MÜCADELE