Google'ın yeni hedefi ne olacak?


Google şimdi de telefonlara göz dikti. Dünyanın en büyük arama motoru Google, bu kapsamda e-postadan video paylaşım sitesi YouTube’a kadar uygulamaları telefona dahil edecek. Internet dünyasının en büyük şirketi Google, arama alanındaki liderliğini geliştirdiği diğer uygulamalarla cep telefonu alanına taşımayı hedefliyor. Wall Street Journal’in haberine göre, ilk aşamada haritadan video paylaşım sitesi YouTube’a kadar tüm uygulamaların cep telefonlarına uyumlaştırılması söz konusu olacak. Google’in özellikle ABD’de GSM şirketlerinin tepkisiyle karşılaşması bekleniyor. Google ayrıca, Güney Kore’den LG ve Tayvan’dan HTC gibi cep telefonu üreticileriyle görüşerek, uygulamalara uyumlu telefonların geliştirilmesini de gündeme getirdi. Google’in Avrupa ve ABD’de de GSM operatörleri nezninde yaptığı girişimlerle, belli bir konuşma süresinin üzerine çıkan kişilere verilen telefonların Google özellikleriyle donatılmış olması planlanıyor. Eklenecek özelliklerin başında e-posta, video paylaşımı YouTube ve harita hizmeti Google Maps yer alıyor. Google daha sonra ise yazılım kodlarını diğer yazılımcıların kullanımına açarak uygulamayı özendirmeyi hedefliyor.

Kaynak: Star Gazetesi

Hiç yorum yok:

Dosyalar

9. kalkınma Planı.İş Planı.Kosgeb destekleri 1.Kosgeb destekleri 2.Kosgeb arge destekleri.Kosgeb Tekmerleri.Motivasyon.Hayaller.Tübitak teydeb destekleri.Oslo Klavuzu Işığında Yenilik.Frascati Klavuzu Işığında Ar-Ge.Problem Çözme Teknikleri.Proje Yönetimi.Toplam Kalite Yönetimi.Matriks Organizasyonlar.Fikri Mülkiyet Hakları.Marka nedir?.Marka başvurusu.Marka koruma.Bitki Islahçı Hakları.Patent Bilgisi.Verimlilk.6.çerçeve programı.Kobilerin 6.çerveve programına katılımı.6.çeçeve programında uluslararası işbirliği.
6.çerçeve programı projesi hazırlama .6.çerçeve programı projesi sunma ve değerlendirme.Finansal Analiz.Örnek Finansal Analiz.Finansal Başarısızlık.Sermaye Piyasası Kurumu.İnsan Kaynakları Yönetim Sistemi.AB'ye Özel sektörün intibakı.AB Çevre Müktesebatı.Stratejik Planlama.Bilgi Toplumu Stratejisi.Tarım Stratejileri.Kriz Yönetimi .EU Lobbying.Bilgi ekonomisinin reddettikleri.Teknokentler.Bilgi Ekonomisi.E-Ticaret'e Davet.TİKA Teknik Yardım Projeleri.Fikri Mülkiyet Hakları.Proje Yönetimi.Endüstriyel Tasarım Tescili.Tübitak Proje Destek Süreci.Pazar Araştırması ve Planlaması.Örgüt Yönetimi.Makale Yazma.Bilimsel Araştırma Teknikleri.


Yurtdışı Pazarları
Azerbaycan. Moğolistan. Türkmenistan. Kırgızistan. Kazakistan. Özbekistan. Ukrayna. Moldava. Romanya. Gürcistan. Makedonya. Bosna-Hersek.


Vizyon 2023 Teknolojik Öngörüleri
Strateji Belgesi. Üretim. Tasarım. Savunma Havacılık Uzay. Nano. Mekatronik. Malzeme. Enerji ve Çevre. Biyoloji ve Genetik. Bilişim.

Genel Bilgiler

FELSEFE
Dinler Tarihi.Atatürkçülük.
BİLİM
TOPLUM Dunya ekonomi tarihi.GIDA ÇEVRE SAĞLIK TARIM Bitki Islahı.MALZEME TEKNOLOJİ Nano Teknoloji.Bilgisayar Ağ Temelleri.ENERJİ TAŞIMACILIK UZAY Yıldızların İç Yapısı ve Evrimi.
SANAT
ROL MÜZİK EDEBİYAT YEMEK Denizlerimizdeki Balıklar.
SPOR
YAZ KIŞ MÜCADELE