Robotların Dünyası

Robodex 2003 hatırası...Mars'a da insanlardan önce robotlar ayak bastı... Ve hala da orada çalışmaya devam ediyorlar...Bozukpara büyüklüğündeki bu robot, önündeki manyetik alıcılarla madeni paraları bulup üzerlerine çıkıp seviniyor.


HansonRobotik tarafından geliştirilen Hubo-1'in yüzü size de tanıdık geliyor mu?Bu da çocuk ziyaretçilere rehberlik eden sevimli bir robot.

ASIMO'nun gelmiş geçmiş tüm sülalesi. 1986'dan beri...
QRIO, becerilerini gösteriyor...

LEGO NXT ile yapılmış bir robot.
Maalesef....

Bunlar gerçek savaş robotu. Bazısı 'şehit', bazısı 'gazi' oluyor?!


Savaşta öldürme yetkisine sahip bir robot silah: TALON...
Uzaktan kumandalı veya otonom uçabilen insansız keşif ve saldırı robot uçağı Predator.
Hastabakıcı ve afetlerde (ve de cephede) insanlara yardımcı olabilecek bir robot.

SONY'nin AIBO robot köpeği artık üretilmiyor. Fakat 1990'ların sonunda ve 2000'lerin başında çok sayıda satıldı. Evlere giren ilk robotlardan birisi. Birçok modeli mevcut.
AIBO'nun daha gelişmiş bir modeli.


HONDA'nın ASIMO'su...
HONDA'nın 1986 yılında başlayan insansı robot çalışmalarının ürünü. Dünyanın en gelişmiş robotlarından biri.

Hiç yorum yok:

Dosyalar

9. kalkınma Planı.İş Planı.Kosgeb destekleri 1.Kosgeb destekleri 2.Kosgeb arge destekleri.Kosgeb Tekmerleri.Motivasyon.Hayaller.Tübitak teydeb destekleri.Oslo Klavuzu Işığında Yenilik.Frascati Klavuzu Işığında Ar-Ge.Problem Çözme Teknikleri.Proje Yönetimi.Toplam Kalite Yönetimi.Matriks Organizasyonlar.Fikri Mülkiyet Hakları.Marka nedir?.Marka başvurusu.Marka koruma.Bitki Islahçı Hakları.Patent Bilgisi.Verimlilk.6.çerçeve programı.Kobilerin 6.çerveve programına katılımı.6.çeçeve programında uluslararası işbirliği.
6.çerçeve programı projesi hazırlama .6.çerçeve programı projesi sunma ve değerlendirme.Finansal Analiz.Örnek Finansal Analiz.Finansal Başarısızlık.Sermaye Piyasası Kurumu.İnsan Kaynakları Yönetim Sistemi.AB'ye Özel sektörün intibakı.AB Çevre Müktesebatı.Stratejik Planlama.Bilgi Toplumu Stratejisi.Tarım Stratejileri.Kriz Yönetimi .EU Lobbying.Bilgi ekonomisinin reddettikleri.Teknokentler.Bilgi Ekonomisi.E-Ticaret'e Davet.TİKA Teknik Yardım Projeleri.Fikri Mülkiyet Hakları.Proje Yönetimi.Endüstriyel Tasarım Tescili.Tübitak Proje Destek Süreci.Pazar Araştırması ve Planlaması.Örgüt Yönetimi.Makale Yazma.Bilimsel Araştırma Teknikleri.


Yurtdışı Pazarları
Azerbaycan. Moğolistan. Türkmenistan. Kırgızistan. Kazakistan. Özbekistan. Ukrayna. Moldava. Romanya. Gürcistan. Makedonya. Bosna-Hersek.


Vizyon 2023 Teknolojik Öngörüleri
Strateji Belgesi. Üretim. Tasarım. Savunma Havacılık Uzay. Nano. Mekatronik. Malzeme. Enerji ve Çevre. Biyoloji ve Genetik. Bilişim.

Genel Bilgiler

FELSEFE
Dinler Tarihi.Atatürkçülük.
BİLİM
TOPLUM Dunya ekonomi tarihi.GIDA ÇEVRE SAĞLIK TARIM Bitki Islahı.MALZEME TEKNOLOJİ Nano Teknoloji.Bilgisayar Ağ Temelleri.ENERJİ TAŞIMACILIK UZAY Yıldızların İç Yapısı ve Evrimi.
SANAT
ROL MÜZİK EDEBİYAT YEMEK Denizlerimizdeki Balıklar.
SPOR
YAZ KIŞ MÜCADELE