Psikolojine göre rengârenk odalar


Fuarlar ve kongreler kenti olma yolunda hızla ilerleyen İzmir, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi. Yaklaşık bir yıldır hizmet veren ülkenin ilk tasarım oteli Beyond Hotel, dünyadaki en iyi 7 tasarım otelinden biri seçildi. Otel, müşterilerine, psikolojilerine, günün ve gecenin ambiyansına göre farklı renkte odalar sunuyor. Genel Müdür Tuğrul Altan, mor, mavi, yeşil, sarı, turuncu ve kırmızı renkte tasarlanan her katı, Uzakdoğu’nun çakra feslefesinden yola çıkarak özel detaylarla hazırladıklarını belirtti.

İsviçre’de otelcilik eğitimi alan Tuğrul Altan, İzmir’deki otelcilik hayatına 1971 yılında Büyük Efes Oteli’nde başladı. Burada genel müdürlük görevini yürütürken, şehir içinde bir dizayn ve butik otelin olmasını düşleyen sektör duayeni, hayallerini Alsancak’ta inşa edilen Beyond Hotel’de gerçekleştirdi. Otelcilik kavramına yeni anlamlar kazandıran Tuğrul Altan, İzmir’in merkezinde bir alternatif yarattı. New York ve Londra’da bulunan “dizayn” otelleri örnek alan Beyond Hotel’in, suit ve standart odaları mavi, yeşil, sarı, mor, kırmızı ve turuncu renklerde tasarlandı. Geceleri cephesi dönüşümlü aydınlatma sistemiyle renkten renge bürünen ve konuklarını şehrin karmaşasından kurtaran otelin, giriş bölümü masif iroko ağacı kullanılarak tüp şeklinde yapıldı.

EN İYİ TASARIM ÖDÜLÜ

Karcıoğlu Ailesi’nin kurduğu Beyond Otel’in, Türkiye tasarım anlamında ilk otel olma özelliği taşıdığını belirten Altan, dünyadaki en iyi 7 tasarım otelinden biri seçildiklerini söyledi. Misafirin huzur ve konforunun kendileri için büyük önemi olduğunu dile getiren Altan, “Otel içindeki her alan bunun için özel olarak planlandı. Otelimizde 6 suite, 6 delüx, 47 standart ve 1 ade engelli odası olmak üzere toplam 60 oda yer alıyor” diye konuştu.

PSİKOLOJİYE GÖRE ODA

İnsan vücudunda fiziksel ve ruhsal dengeleri sağlayan enerji noktaları olduğunu, günümüzde Uzakdoğu orjinli alternatif tıp uygulamalarında bu noktalara ‘çakra’ dendiğini anlatan Altan, “Çakra, enerji girdabı anlamına gelir. Çakraların herbirinin ayrı bir işlevi ve rengi vardır. Bu renkler hayatımızı olumlu ve olumsuz olarak etkiler. Doğru ve yerinde kullanılan renkler, fiziksel ve ruhsal bedenimizin sağlıklı olmasını sağlar. Buradan yola çıkarak, otelin her katı mor, mavi, yeşil, sarı, turuncu ve kırmızı renklere boyalı olarak hazırlandı. Misafirlerimiz, çağdaş mimari içinde neo barak öğeleriyle yaratılan otelde, o günkü psikolojilerine göre uygun odalarda konaklama imkanı bulabiliyor” dedi.

YETİŞMEKTE ZORLANIYORLAR

Tam kapasite çalışan otelin her katta 10 odası olduğu için bazen müşterilere renk konusunda yetişemediklerinin bile olduğunu anlatan Altan, “İzmir’de büyük bir eksikliğin farkına varılarak yapılmış bir otel burası. Diğer otellere bakınca, hepsi tek düze, aynı standartlardan oluşan oteller. Bir işadamı veya seyahate çıkan bir kişi, yoğun bir işgününden sonra, birgün önce Konya’da bir gün sonra İzmir’de de kalsa 5 yıldızlı otellerin dizaynları hep aynı olduğu için, başka bir haz alamıyor. Biz bunu biraz değiştirmek istedik. İnsanlar artık zevk alsın, konakladıkları yerden keyif alsın istedik. Her geleni kapıda kokteylle karşılıyoruz. Resepsiyonumuz çok şık. Bu bile insana ferahlık veriyor” diye konuştu.

SEZEN ÖZSAVRANGİL

Hiç yorum yok:

Dosyalar

9. kalkınma Planı.İş Planı.Kosgeb destekleri 1.Kosgeb destekleri 2.Kosgeb arge destekleri.Kosgeb Tekmerleri.Motivasyon.Hayaller.Tübitak teydeb destekleri.Oslo Klavuzu Işığında Yenilik.Frascati Klavuzu Işığında Ar-Ge.Problem Çözme Teknikleri.Proje Yönetimi.Toplam Kalite Yönetimi.Matriks Organizasyonlar.Fikri Mülkiyet Hakları.Marka nedir?.Marka başvurusu.Marka koruma.Bitki Islahçı Hakları.Patent Bilgisi.Verimlilk.6.çerçeve programı.Kobilerin 6.çerveve programına katılımı.6.çeçeve programında uluslararası işbirliği.
6.çerçeve programı projesi hazırlama .6.çerçeve programı projesi sunma ve değerlendirme.Finansal Analiz.Örnek Finansal Analiz.Finansal Başarısızlık.Sermaye Piyasası Kurumu.İnsan Kaynakları Yönetim Sistemi.AB'ye Özel sektörün intibakı.AB Çevre Müktesebatı.Stratejik Planlama.Bilgi Toplumu Stratejisi.Tarım Stratejileri.Kriz Yönetimi .EU Lobbying.Bilgi ekonomisinin reddettikleri.Teknokentler.Bilgi Ekonomisi.E-Ticaret'e Davet.TİKA Teknik Yardım Projeleri.Fikri Mülkiyet Hakları.Proje Yönetimi.Endüstriyel Tasarım Tescili.Tübitak Proje Destek Süreci.Pazar Araştırması ve Planlaması.Örgüt Yönetimi.Makale Yazma.Bilimsel Araştırma Teknikleri.


Yurtdışı Pazarları
Azerbaycan. Moğolistan. Türkmenistan. Kırgızistan. Kazakistan. Özbekistan. Ukrayna. Moldava. Romanya. Gürcistan. Makedonya. Bosna-Hersek.


Vizyon 2023 Teknolojik Öngörüleri
Strateji Belgesi. Üretim. Tasarım. Savunma Havacılık Uzay. Nano. Mekatronik. Malzeme. Enerji ve Çevre. Biyoloji ve Genetik. Bilişim.

Genel Bilgiler

FELSEFE
Dinler Tarihi.Atatürkçülük.
BİLİM
TOPLUM Dunya ekonomi tarihi.GIDA ÇEVRE SAĞLIK TARIM Bitki Islahı.MALZEME TEKNOLOJİ Nano Teknoloji.Bilgisayar Ağ Temelleri.ENERJİ TAŞIMACILIK UZAY Yıldızların İç Yapısı ve Evrimi.
SANAT
ROL MÜZİK EDEBİYAT YEMEK Denizlerimizdeki Balıklar.
SPOR
YAZ KIŞ MÜCADELE