Chrome: Google'ın web tarayıcısı geliyor!

İnternet devi Google'dan çok büyük bir sürpriz: Şirket kendi web tarayıcısı Chrome'u sunmaya hazır!
Chrome: Google'ın web tarayıcısı geliyor!
Google kendi web tarayıcısnı kullanıcılara sunmak için saatleri sayıyor!
İnternetin hangi köşesine bakarsanız bakın, Google adını mutlaka görürsünüz. Hatta bu durum sadece internetle de kısıtlı değil, alternatif enerji çalışmaları, uzay çalışmaları, otomobiller ve daha neler neler... Google'la yollarımızın kesişmediği çok az alandan biri ise hiç kuşkusuz web tarayıcı pazarı - idi. Google, blog sayfalarında yaptığı açıklama ile Google Chrome adını verdiği kendi web tarayıcısını her an kullanıcılara sunabileceğini resmi olarak duyurdu.

İnternet devi, yeni tarayıcısının tanıtımını Scott McCloud tarafından çizilen ilginç bir karikatür kitabı ile yapıyor. Buraya tıklarsanız, Google Chrome için seçilen tanıtım yolunu yakından inceleyebilirsiniz.

Peki ama Google Chrome kullanıcılara neler sunacak? Çok fazla bilgi olmasa da, kulağımıza gelenler tarayıcının Javascript kullanacağı ve bu sayede çok hızlı olacağı, açık kaynak olacağı, sekmeli taramayı destekleyeceği, çevrim dışı sörf konusunda özel seçenekler sunacağı ve oluşan bir hatanın tüm tarayıcı yerine sadece ilgili sekmeyi ilgilendireceği.

Yukarıda da söylediğimiz gibi, Google Chrome her an indirilmeye sunulabilir. Siz iyisi mi şimdilik kapalı olan bu adresi arada sırada kontrol edin. Bakarsınız Google Chrome'u indiren ilk kullanıcılardan biri de siz olabilirsiniz...

Hiç yorum yok:

Yayınlananlar

Dosyalar

9. kalkınma Planı.İş Planı.Kosgeb destekleri 1.Kosgeb destekleri 2.Kosgeb arge destekleri.Kosgeb Tekmerleri.Motivasyon.Hayaller.Tübitak teydeb destekleri.Oslo Klavuzu Işığında Yenilik.Frascati Klavuzu Işığında Ar-Ge.Problem Çözme Teknikleri.Proje Yönetimi.Toplam Kalite Yönetimi.Matriks Organizasyonlar.Fikri Mülkiyet Hakları.Marka nedir?.Marka başvurusu.Marka koruma.Bitki Islahçı Hakları.Patent Bilgisi.Verimlilk.6.çerçeve programı.Kobilerin 6.çerveve programına katılımı.6.çeçeve programında uluslararası işbirliği.
6.çerçeve programı projesi hazırlama .6.çerçeve programı projesi sunma ve değerlendirme.Finansal Analiz.Örnek Finansal Analiz.Finansal Başarısızlık.Sermaye Piyasası Kurumu.İnsan Kaynakları Yönetim Sistemi.AB'ye Özel sektörün intibakı.AB Çevre Müktesebatı.Stratejik Planlama.Bilgi Toplumu Stratejisi.Tarım Stratejileri.Kriz Yönetimi .EU Lobbying.Bilgi ekonomisinin reddettikleri.Teknokentler.Bilgi Ekonomisi.E-Ticaret'e Davet.TİKA Teknik Yardım Projeleri.Fikri Mülkiyet Hakları.Proje Yönetimi.Endüstriyel Tasarım Tescili.Tübitak Proje Destek Süreci.Pazar Araştırması ve Planlaması.Örgüt Yönetimi.Makale Yazma.Bilimsel Araştırma Teknikleri.


Yurtdışı Pazarları
Azerbaycan. Moğolistan. Türkmenistan. Kırgızistan. Kazakistan. Özbekistan. Ukrayna. Moldava. Romanya. Gürcistan. Makedonya. Bosna-Hersek.


Vizyon 2023 Teknolojik Öngörüleri
Strateji Belgesi. Üretim. Tasarım. Savunma Havacılık Uzay. Nano. Mekatronik. Malzeme. Enerji ve Çevre. Biyoloji ve Genetik. Bilişim.

Genel Bilgiler

FELSEFE
Dinler Tarihi.Atatürkçülük.
BİLİM
TOPLUM Dunya ekonomi tarihi.GIDA ÇEVRE SAĞLIK TARIM Bitki Islahı.MALZEME TEKNOLOJİ Nano Teknoloji.Bilgisayar Ağ Temelleri.ENERJİ TAŞIMACILIK UZAY Yıldızların İç Yapısı ve Evrimi.
SANAT
ROL MÜZİK EDEBİYAT YEMEK Denizlerimizdeki Balıklar.
SPOR
YAZ KIŞ MÜCADELE