Google ve Yahoo anlaştı

Dünyada en önde gelen iki internette arama motoru Google ve Yahoo, internet reklamlarının bir bölümünü ortak kullanma konusunda anlaşmaya vardıklarını ilan ettiler.

Yahoo
Yahoo Google ile anlaşmadan umutlu

Anlaşmaya göre Yahoo Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada'da kendi arama sonuçlarının yanında Google'un sağladığı reklamlara da yer verecek.

Bu yeni ittifakın ABD Kongresi'nde ticari rekabet kurallarına uygun olup olmadığı konusunda araştırılacağı belirtiliyor.

Bu son girişim, yazılım devi Microsoft'un, Yahoo'nun teknolojisini satın alma teklifinden vazgeçmesini takip ediyor.

Dünyanın bir numaralı yazılım şirketi olan Microsoft, Mayıs ayında Amerikalı internet şirketi Yahoo'yu satın almak için sunduğu teklifi geri çekmişti.

Microsoft Yahoo'yu satın almak için toplam 46,2 milyar dolar teklif etmişti.

Daha sonra yapılan görüşmelerde de bir ilerleme sağlanamadığı belirtiliyor.

Yahoo, Google ile vardığı anlaşmanın yılda ek 800 milyon ABD doları sağlamasını beklediklerini dile getiriyor.

Yahoo Yönetim Kurulu Başkanı Jerry Yang, "Bu girişimin internette reklam sektöründeki son yenilik olduğuna inandıklarını" dile getirdi.

Google ile varılan anlaşma piyasalar kapandıktan sonra açıklandığından hisse değerlerinde nasıl bir eki yaratacağı henüz bilinmiyor.

Hiç yorum yok:

Yayınlananlar

Dosyalar

9. kalkınma Planı.İş Planı.Kosgeb destekleri 1.Kosgeb destekleri 2.Kosgeb arge destekleri.Kosgeb Tekmerleri.Motivasyon.Hayaller.Tübitak teydeb destekleri.Oslo Klavuzu Işığında Yenilik.Frascati Klavuzu Işığında Ar-Ge.Problem Çözme Teknikleri.Proje Yönetimi.Toplam Kalite Yönetimi.Matriks Organizasyonlar.Fikri Mülkiyet Hakları.Marka nedir?.Marka başvurusu.Marka koruma.Bitki Islahçı Hakları.Patent Bilgisi.Verimlilk.6.çerçeve programı.Kobilerin 6.çerveve programına katılımı.6.çeçeve programında uluslararası işbirliği.
6.çerçeve programı projesi hazırlama .6.çerçeve programı projesi sunma ve değerlendirme.Finansal Analiz.Örnek Finansal Analiz.Finansal Başarısızlık.Sermaye Piyasası Kurumu.İnsan Kaynakları Yönetim Sistemi.AB'ye Özel sektörün intibakı.AB Çevre Müktesebatı.Stratejik Planlama.Bilgi Toplumu Stratejisi.Tarım Stratejileri.Kriz Yönetimi .EU Lobbying.Bilgi ekonomisinin reddettikleri.Teknokentler.Bilgi Ekonomisi.E-Ticaret'e Davet.TİKA Teknik Yardım Projeleri.Fikri Mülkiyet Hakları.Proje Yönetimi.Endüstriyel Tasarım Tescili.Tübitak Proje Destek Süreci.Pazar Araştırması ve Planlaması.Örgüt Yönetimi.Makale Yazma.Bilimsel Araştırma Teknikleri.


Yurtdışı Pazarları
Azerbaycan. Moğolistan. Türkmenistan. Kırgızistan. Kazakistan. Özbekistan. Ukrayna. Moldava. Romanya. Gürcistan. Makedonya. Bosna-Hersek.


Vizyon 2023 Teknolojik Öngörüleri
Strateji Belgesi. Üretim. Tasarım. Savunma Havacılık Uzay. Nano. Mekatronik. Malzeme. Enerji ve Çevre. Biyoloji ve Genetik. Bilişim.

Genel Bilgiler

FELSEFE
Dinler Tarihi.Atatürkçülük.
BİLİM
TOPLUM Dunya ekonomi tarihi.GIDA ÇEVRE SAĞLIK TARIM Bitki Islahı.MALZEME TEKNOLOJİ Nano Teknoloji.Bilgisayar Ağ Temelleri.ENERJİ TAŞIMACILIK UZAY Yıldızların İç Yapısı ve Evrimi.
SANAT
ROL MÜZİK EDEBİYAT YEMEK Denizlerimizdeki Balıklar.
SPOR
YAZ KIŞ MÜCADELE